Проекти
06.11.2018
Показати все

ECO енергія

Енергетика – основа розвитку сучасної цивілізації. Тяжко переоцінити наскільки якіснішим стає життя в суспільстві з розвинутою енергетикою. Звільняючи людину від тяжкої фізичної праці, енергетична галузь економіки сприяє збільшенню найбільшої цінності для людства – збільшенню свободи особистості.

Але традиційна енергетика, заснована на видобувних технологіях, досягла того рівня, коли вона стала причиною залежності і майже колоніального стану держав, які зайняті видобутком і реалізацією сировини . Сьогодні демократичні цивілізовані держави вибрали шлях розвитку своєї економіки на основі розвитку відновлювальної енергетики, тобто енергетики, заснованої на використанні відновлювальних джерел і ресурсів. Так використання вітрових, сонячних, біопаливних, малих гідро- електростанцій поступово витісняє в цих країнах старі електростанції з використанням вугілля, нафти, газу, збагаченого урану. І це єдиний спосіб боротьби з чи не найбільш ключовою проблемою сьогодення – погіршенням екології, зміною клімату і з усіма згубними для людей і планети в цілому наслідками, які випливають звідси.

Питання можливості врегулювання екологічної ситуації та стримування нависаючих над нами глобальних процесів змін клімату неодноразово піднімалися світовою спільнотою. Усвідомлюючи гостроту проблеми та наслідки, до яких вона може привести, на міжнародному рівні країни намагаються докласти усіх зусиль для її вирішення заради збереження нормального людського і не лише людського, а взагалі будь-якого життя чи існування на землі.

Надзвичайно важливою подією минулого року був кліматичний саміт у Парижі, в рамках якого 192-ма країнами була ухвалена нова глобальна кліматична угода, яка замінила Кіотський протокол та метою якої стало стримування процесів глобального потепління. Країни-учасники домовилися про недопущення підвищення середньої температури більше ніж на 2 градуси.

Паризькому кліматичному саміту передувала вереснева зустріч представників країн-членів ООН, підсумком якої став проект під назвою “Трансформація нашого світу: Порядок денний для сталого розвитку до 2030 року”. В ньому визначені 17 глобальних цілей сталого розвитку, досягнення яких дасть можливість хоча б частково вирішити найгостріші проблеми, з якими сьогодні впритул зіткнулося людство. Серед них, зокрема, подолання бідності, голоду, покращення здоров’я, якісна освіта, статева рівність, чиста вода та санітарія, відновлювана енергія, достойна робота та економічне зростання, інновації та інфраструктура, зменшення нерівності, сталий розвиток міст та спільнот, відповідальне споживання, контроль за кліматом, життя під водою та на землі, мир і справедливість, партнерство заради цілей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//]]>